Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Голінська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04414514) був реорганізований і увійшов до складу Дмитрівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Населений пункт с. Голінка

Населений пункт село Голінка Бахмацького району Чернігівської області розташований на півночі Бахмацького району, відстань до районного центру, шосейним шляхом 30 км. Відстань до найближчої місцевої ради 6 км, (Гайворонська сільська рада). Всього територія населеного пункту складає 7468,8 га., площа населеного пункту 791,5700 га. На території Голінської сільської ради налічується 295,3 земель лісового фонду, 80,6га земель водного фонду та 13 ставків та торф'яні болота.

Місцева рада утворена в 1918 році. Слід пам'ятати і берегти нашу історію села, творцями якої є ми самі. Довіряючи історичним даним після знищення в 1775 році решток Запорізької Січі запорізькі козаки почали переселення на вільні території в побережжі Дніпра. Десь на цей час починається заселення міжріччя р.Яцунки і р. Ромен, що впадає у р. Сулу. Першими поселенцями на цій території були козаки Голін, Яцун, Чайка, Хілько, Маркович, Волько, Голуб. Зараз райони, села зберегли назви цих прізвищ і носять їх. Отже, назва села Голінка походить від першопоселенця козака Голіна.

У 1870 році Голінка становиться волосним центром Конотопського повіту Чернігівської губернії, куди входили села Гайворон, Дмитрівка, Кошари, Григорівка, Понори.

В цей період було збудовано першу школу церковно – приходську при Преображенській церкві, де навчались переважно більшість хлопчиків багатої верхівки села. Згодом в 1895 році було збудовано 2-х класне міністерське училище на 200 осіб, яке згодом після Великої Жовтневої Соціалістичної революції було перетворене в реальне училище.

До території сільської ради входить одне село Голінка. Сільська рада знаходиться за адресою: село Голінка Бахмацького району Чернігівської області вул.Незалежності,57, працює з 8.00год. до 17.00 год. з перервою з 13.00 до 14.00год. на обід.

Сільський голова Вернигора Наталія Петрівна 26 червня 1968 року народження, освіта середня - спеціальна, спеціальність за освітою бухгалтер сільського господарства, працює на посаді з 2006 року.

Секретар сільської ради та виконкому Кузько Олена Вікторівна 14 грудня 1975 року народження освіта середня-спеціальна, спеціальність за освітою бухгалтер-економіст, обрана секретарем сільської ради 12 листопада 2010 року.

На даний час на території функціонує 272 дворів з населенням 585 чоловіки: з них 21 діток дошкільного віку, 52 дітей шкільного віку, 286 пенсіонерів та 226 працездатного населення. Кількість виборців становить 473 чоловік. На території села проживають особи пільгових категорій; з них учасників війни - 30 чол., дітей війни – 82 чол., учасників бойових дій – 3 чол, інвалідів ВВВ – 2 чол., багатодітних сімей - 6.

На території ради діють підприємства сільськогосподарського виробництва:

  • ТОВ «СП «Агродім» - директор Ругаль Олександр Петрович.
  • СТОВ «Україна» - директор Кушніренко Олександр Іванович.

Значний внесок у розбудову нашого села вніс голова колгоспу «Україна», який пропрацював на цій посаді понад 20 років, Федько Іван Васильович. Завдяки його старанням наше село одне з найкращих по району .

Для розвитку територіїї села багато добрих справ зробила, нині покійна, голова сільської ради Козир Валентина Миколаївна.

Сьогоденням голінці завдячують, нині народному депутату України, а в 2007 році директору ТОВ СП «Агродім», Давиденку Валерію Миколайовичу. За часів його керівництва до села прокладена нова дорога з асфальтовим покриттям, підведений газопровід до села та для населення проведений вуличний газопровід, бюджетні установи та організації перебувають на утриманні підприємства та зроблено багато іншого для покращення добробуту населення.

Функціонує свинокомплекс повного циклу на 12 тисяч голів. Розводять коней, овець, птицю. Відкриваються нові робочі місця, що дає змогу населенню працювати в селі.

В цьому році за ініціативою народного депутата Валерія Давиденка проводилось зариблення двох ставків, в які було запущено малька риби (білий амур, короп, сом).

Потебенько Михайло Олексійович вихідець із села, який народився, виріс, навчався в селі Голінка Бахмацького району Чернігівської області, був генеральним прокурором України з 2004 року по 2010 рік.

Працюють два соціальні працівники, обслуговують 16 одиноких пристарілих громадян.

На території ради розташована ЗОШ І-ІІІ ст., в якій навчається 52 дітей і працює 12 вчителів. На території школи встановлений дитячий майданчик де всі діти дошкільного та шкільного віку розважаються в будь-який час.

Діє дитячий навчальний заклад «ТЕРЕМОК» в приміщенні Голінської ЗОШ І-ІІІ ст., який перебуває на утриманні сільського бюджету.

Також діє відділення зв»язку в якому працюють завідуюча поштового відділення та одна листоноша, які обслуговують наше село.

Працює сільський Будинок культури в якому проводяться різні гуртки – сучасного та українського танцю, які відвідують всі бажаючі діти. Проводяться заходи до свят, концерти, урочистості, дискотеки. У вільний час всі жителі села можуть пограти в більярд та настільний теніс.

Працюють 3 магазини: 2 продуктових, один промтовари та 1 торгівельний ларьок.

Голінська сільська рада вносить великий вклад в розвиток територіальної громади села. Проведений поточний ремонт доріг по селу, з 2016 по 2019 рік проведений капітальний ремонт протяжністю 4 км. асфальтове покриття та грейдерування всіх вулиць проводиться кожен рік. Проведено будівництво та ремонт вуличного освітлення по всьому селу. Установи, які знаходяться на утриманні сільської ради, забезпечується всім необхідним.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *